تجویز داروهای یک ماهه برای زمین:

0
451

خیلی از صاحب نظران و دانشمندان برای سلامتی زمین راهکارهایی رو پیشنهاد میکنن.
هر کدوم از ما سهمی در این ماجرا داریم. به نظر شما در طول یک ماه ، چه کارهایی انجام بدیم و یا از انجام چه کارهایی خودداری کنیم تا زمین بیمار نشه؟
شما میتونین یک طرح یک ماهه ، در این مقاله ارائه بدین.

**برنامه محيط زيست سازمان ملل توصيه مي كند كه بليط سفرهاي خود را بصورت الكترونيكي تهيه كرده و از دريافت بليط كاغذي خودداري كنيد.
شايد به نظر شما اين اقدام در كاهش ميزان مصرف كاغذ و هزينه هاي مربوطه تاثير چنداني نداشته باشد اما تصور كنيد هفت ميليارد نفر اين توصيه را انجام دهند

**برنامه محيط زيست سازمان ملل توصيه مي كند لوله هاي آبي كه نشتي دارند را تعمير كنيد تا جلوي هدر رفت آب گرفته شود.
زماني كه يك لوله آب را تعمير و از نشتي آن جلوگيري مي كنيد بصورت ميانگين از هدر رفت حدود 40 هزار ليتر آب در سال جلوگيري كرده ايد.

**برنامه محيط زيست سازمان ملل توصيه مي كند كه لامپ هاي كم مصرف را جايگزين لامپ هاي معمولي كنيد.
استفاده از يك لامپ كم مصرف به جاي يك لامپ معمولي باعث مي شود تا 75 درصد در مصرف انرژي برق صرفه جويي شود.

**برنامه محيط زيست سازمان ملل توصيه مي كند تا دستگاه هاي اكترونيكي قديمي را دور نينداخته و آنها را به زباله بدل نكنيم. بلكه اين دستگاه ها را بازيافت نموده و از اجزاي آنها استفاده كنيم.

**برنامه محيط زيست سازمان ملل توصيه مي كند كه فعاليت هاي خود را از درون خانه از طريق اينترنت، تلفن و ساير وسايل الكترونيكي و ارتباطي انجام دهيد و در حد امكان براي انجام امور از تردد غير ضروري بخصوص با اتومبيل شخصي بپرهيزيد.

**برنامه محيط زيست سازمان ملل توصيه مي كند براي مصرف آب به جاي بطري هاي يكبار مصرف پلاستيكي از قمقمه ها و بطري هاي دائمي استفاده شود.
با اين روش به ميزان زيادي از هدر رفتن آب درون بطري هاي نيمه خورده جلوگيري شده و زباله پلاستيكي كمتري نيز به طبيعت تحميل خواهد شد.
اين اقدام تا حد زيادي به كاهش توليد كربن و گازهاي گلخانه اي كمك مي كند.

*برنامه محيط زيست سازمان ملل توصيه مي كند شيشه و آلومينيم را از زباله ها جدا كرده و به مراكز بازيافت تحويل دهيد.
در اين صورت پس از حدود شش هفته همان قطعه شيشه و يا آلومينيم بازيافت شده مجددا به چرخه توليد بازمي گردد و شما ممكن است همان قطعه را به شكل ديگري از يك فروشگاه خريداري كنيد.

**برنامه محيط زيست سازمان ملل توصيه مي كند با دوچرخه به محل كار خود برويد.
وقتي با دوچرخه به محل كار خود مي رويد شما به تنهايي زمين را از شر 250 گرم كربن در ازاء هر يك كيلومتر مسافت راحت مي كنيد.

**برنامه محيط زيست سازمان ملل توصيه مي كند درون خانه خودتان غذا درست كنيد و بخوريد.
وقتي شما درون خانه غذا درست مي كنيد و غذاي خانگي مصرف مي كنيد، با استفاده نكردن از ظروف يك بار مصرف پلاستيكي علاوه بر كاهش توليد زباله هاي پلاستيكي، 260 گونه جانوري را از خطر خوردن، قورت دادن و گير كردن در زباله هاي پلاستيكي نجات داده ايد.
اينها اقدامات بسيار ساده و عملي هستند و هركدام از ما مي توانيم بخشي يا تمامي آنها را انجام داده و از اين طريق گام بزرگي براي حفظ محيط زيست و سياره زمين برداريم.
تصور كنيد اگر هفت ميليارد نفر اين توصيه ها را انجام دهند شرايط زمين چقدر بهتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید