همکاری چرخه مهر با موسسه طلوع بی نشان ها

0
468

بیانیه مدیریت :

جمعیت طلوع بی نشان ها سازمانی است مردم نهاد، غیر دولتی و غیر سیاسی که از سال ۱۳۸۷ با نگاه مسئولانه نسبت به آسیب‌های اجتماعی کوشیده است فضایی را فراهم کند که افراد با پذیرش سهم انسانی و اجتماعی خود در تولید و گسترش آسیب‌های اجتماعی که زاده بی‌تفاوتی انسان‌ها نسبت به یکدیگر است نقش موثری در پیشگیری و درمان آسیب‌های اجتماعی ایفا کند. طلوع با تمرکز بر موضوع کارتن‌خوابی و اعتیاد و حمایت از زنان ، مردان و کودکان آسیب دیده از فعالیت خود را در هفت حوزه جذب، درمان، سرپناه، آموزش، اشتغال، بازگشت به خانواده و بازگشت به بدنه جامعه متمرکز کرده است.

طلوع در طول بیش از یک خدمت رسانی عاشقانه و صادقانه به بی‌پناهان اجتماعی ، امروز به پایگاهی استوار و سرپناهی امن در میان آسیب دیدگان معضل کارتن خوابی و بیماری اعتیاد بدل شده است. طلوع امیدوار است در سایه آگاهی اجتماعی انسان‌ها و با حمایت‌های همه جانبه این سازمان هیچ انسانی در ناامنی خیابان‌ها شب را به صبح نرساند.

حمایت از افراد درگیر با آسیب‌های اجتماعی به ویژه کارتن‌خوابی و اعتیاد از یک سو و گسترش حساسیت اجتماعی افراد جامعه نسبت به یکدیگر و همچنین تغییر دیدگاه جامعه نسبت به آسیب‌دیدگان اجتماعی -که می‌تواند مهم‌ترین عامل قطع چرخه تولید آسیب باشد- ماموریت این سازمان است.

بیانیه چشم انداز :

جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها حامی افرادی است که در چرخه آسیب‌های اجتماعی گرفتار شده‌اند و به دلیل بی‌تفاوتی جامعه و بحران‌های اجتماعی روز به روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود.

جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها می‌کوشد در بحبوحه افزایش کمی و کیفی آسیب‌دیدگان از کارتن‌خوابی همواره ستونی محکم و استوار در حمایت از این افراد باشد و با نظم و استمرار در سه‌شنبه‌های مهرورزی و حضور در پاتوق‌های کارتن‌خوابی و پخش غذای گرم، با ایجاد دلگرمی برای این افراد، یادآوری کند که هرآینه که فردی از آسیب‌دیدگان عزم بازگشت به زندگی اجتماعی را داشته باشد، طلوع دستش را خواهد گرفت و پا به پایش تا بهبودی و بازگشت به جامعه همراه خواهد بود.

جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها با راه‌اندازی و ارتقای پروژه‌های پیشگیرانه در تلاش است که ضمن کمک به افراد آسیب‌دیده از کارتن‌خوابی و خانواده‌هایشان، با حضور پویا و موثر در نقاط آسیب‌خیز و توانمندسازی و آموزش کودکان و نوجوانان در معرض آسیب، از ورود افراد به چرخه کارتن‌خوابی و اعتیاد جلوگیری کند.
همکاری با موسسه طلوع بی نشان ها :
چرخه مهر یک پلتفرم هوشمند برای جمع‌آوری و تفکیک پسماند خشک است ، که با همکاری موسسه خیریه طلوع بی نشانها با استفاده از نیروهای بهبودیافته از بیماری اعتیاد و کارتن خوابی در جهت جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی مثل کودکان زباله‌گرد و کمک به نیازمندان واقعی در نظر دارد با طرح خود، از مشارکت های مردمی در راستای تحقق والای اهداف محیط زیستی با تحویل پسماند خشک برای ایجاد اشتغال و کار افرینی افراد آسیب دیده اجتماعی اقدام نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید